Лионел Меси игра за Аржентина за първи път от 9 месеца, но не донесе магия - 1:3 в контрола срещу Венецуела в Мадрид.

Геният на Барса отново изглеждаше познатата разочарована (и разочароваща) фигура с националния екип, след като си взе дълга почивка от мачове за родината.

Меси си тръгна заради лавината от критики след Мондиал 2018, но се завръща за предстоящата Копа Америка през лятото.

Венецуела надигра аржентинците и поведе с 2:0, като Саломон Рондон и Джон Мурильо дадоха добър аванс на тима през първото полувреме. Лаутаро Мартинес от Интер върна едно попадение, но Жоузеф Мартинес от дузпа оформи крайния резултат.

Меси почувства болки в края на мача и няма да играе във вторник срещу Мароко, също в контрола. Аржентинската федерация увери, че травмата не е сериозна, а просто "се е обадил стар проблем".