Футболистите на Милан извоюваха поредната си победа по пътя към титлата в Италия и вече докосват Скудетото кръг преди края. “Росонерите” спряха устрема на Аталанта за евротурнирите, побеждавайки “бергамаските” с 2:0 у дома на “Сан Сиро”.

Така Милан поне временно увеличи преднината си спрямо Интер на пет точки, а при провал на “нерадзурите” като гост на Каляри по-късно днес, могат да станат шампиони още тази вечер.

РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Рафа Леао откри резултата в 56-ата минута, реализирайки в трети пореден домакински мач на клуба. Toй бе изведен сам срещу вратаря, след което прокара топката между краката му, а заради потенциално нарушение по-рано в атаката попадението бе прегледано с ВАР и в крайна сметка зачетено.

Четвърт час преди края Тео Ернандес подпечата триумфа на домакините с фантастична индивидуална акция. Френският защитник направи фантастичен пробив, след което се разписа по земя - 2:0.

Милан вече има 83 точки, като само в един сезон в ерата на трите точки за победа е завършвал с повече - 88 през 2005/2006.