Борусия Дортмунд триумфира в турнира за Купата на Германия след убедителна победа на финала с 4:1 над РБ Лайпциг в Берлин.

"Жълто-черните" се разправиха със своя съперник, а главните виновници за разгрома бяха младоците Ерлинг Холанд и Джейдън Санчо, които вкараха по две попадения и показаха защо са желани от европейските грандове.

Купата е пета в историята за Дортмунд и първа от 2017-а, докато младият клуб на Лайпциг загуби за втори път финалния мач след 0:3 от Байерн през 2019-а. С петата си купа Дортмунд се изравни на третата позиция във вечната ранглиста с големия си съперник Шалке 04, който също има толкова. Абсолютен лидер остава Байерн със своите 20, докато Вердер Бремен е втори с шест.

Голеадата на Дортмунд започна още в петата минута. Лайпциг изгуби топката в центъра на терена а след това Махмуд Дауд подаде на Санчо, който с прецизен фалцов удар не остави шанс на Петър Гулаши за 1:0.

В 28-ата минута дойде и моментът на Ерлинг Холанд. Той получи от Марко Ройс и се изгаври с бъдещия защитник на Байерн Упамекано преди да прати топката във вратата.

Класическото 3:0 оформи отново Санчо в самия край на полувремето. Тогава Ройс отново асистира, а младият англичанин литна защитник на гостите преди да вкара на празна врата. Голът първоначално бе отменен, но ВАР правилно го призна. Всичко изглеждаше твърде лесно за "жълто-черните".

Лайпциг върна един гол в 71-ата минута, когато точен бе Дани Олмо със страховит изстрел от границата на наказателното поле.

Тимът на Юлиан Нагелсман, който също ще е в Байерн от следващия сезон, се втурна в атака, но допусна четвърто попадение. Това стана след контраатака в 87-ата минута. Тя завърши с удар на Холанд, при който норвежецът се подхлъзна, но извади късмет.