Емполи победи гостуващия Наполи с 3:2 в среща от 34-ия кръг на футболното първенство на Италия.

Гостите водеха с 2:0 до 80-ата минута, но след това допуснаха три попадения в рамките на седем минути и загубиха срещата. Дрийс Мертенс даде аванс на Наполи в 44-ата минута, а в 53-ата Лоренцо Инсиние реализира второто попадение.

10 минути преди края Лиам Хендерсон намали изоставането на Емполи, а след това на два пъти точен за обрата беше Андреа Пинамонти в 83-ата и 87-ата минута.

След поражението Наполи остава на трета позиция, но вече е на пет точки зад лидера Интер, който има и мач по-малко. Това е трети пореден мач без победа за неаполитанци в Серия "А".

Домакините от Емполи сложиха край на серията си от 17 мача без победа и са на 14-а позиция с 37 точки актив.

В друга среща от кръга Болоня и Удинезе завършиха 2:2.

Арън Хики и Никола Сансоне бяха точки за домакините, а за гостите се разписаха Дестини Удоджи и Исаак Съксес.