Ерлинг Холанд продължава с изумителното си представяне за Манчестър Сити от началото на сезона.

Норвежкият гигант се разписа и във вратата на Уулвърхемптън в мача от осмия кръг на Висшата лига при победата с 3:0.

Попадението падна в 16-ата минута след удар извън наказателното поле и е 11-о за Холанд в шампионата, както и номер 14 във всички турнири от началото на сезона. Освен това, норвежецът стана първият играч в историята на английския футбол, който се разписва в първите четири гостувания на отбора си.

Преди това Грийлиш бе вкарал за 1:0, а мисията на "гражданите" се улесни след червен картон на Колинс за влизане с бутоните в корема именно на Грийлиш. Третият гол за Сити пък бе дело на Фил Фоудън в 69-ата минута.

С победата шампионите излязоха начело в класирането поне до утре, измествайки Арсенал. Тимът на Гуардиола събра 17 точки, "артилеристите" са с 15, но и мач по-малко - гостуване на Брентфорд.

Освен това, "гражданите" удължиха серията си без загуба на 9 двубоя.