Родният шампион Лудогорец си върна първата позиция в първенството след убедителен успех с 4:1 над Септември в София.

Двубоят от 13-ия кръг на Първа лига започна ужасяващо за разградчани, които изоставаха след 7 минути игра.

Точен за домакините от Септември бе Асен Чандъров, а този резултат се запази до края на полувремето заради безличната игра на Лудогорец.

Разградчани излязоха коренно преобразени през втората част и постигнаха поредния си обрат в последните няколко кръга. Родният шампион тотално разпиля своя съперник и заслужено стигна до успеха.

Изравнителният гол бе отбелязан от Якуб Швиерчок секунди след подновяването на играта.

Голмайсторът на тима Клаудиу Кешеру добви два гола, а крайният резултат е оформен от Вандерсон.

Това бе първа победа за тима под ръководството на Антони Здравков, а за Септември загубата бе десета поредна в първенството.