Манчестър Юнайтед записа важна победа с 2:1 над Евертън в мач от 10-ия кръг на Висшата лига.

Успехът ще разсее облаците над Жозе Моуриньо поне за няколко дни, а трите точки помогнаха на "червените дяволи" да изпреварят днешния си съперник в класирането.

Въпреки това, Юнайтед заема незавидната осма позиция, на 5 точки от топ 4.

Гостите от Евертън започнаха по-активно срещата, но в 26-ата минута Манчестър Юнайтед лучи шанс да изпълни дузпа за нарушение на Идриса Гай срещу Марсиал.

С изпълнението се нагърби Пол Погба. Ударът му бе спасен от Пикфорд, но французинът не сбърка при добавката и откри.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

До края на полувремето отново по-добрите ситуации бяха пред Евертън, а гол на Маркъс Рашфорд бе отменен.

Втората част започна чудесно за "червените дяволи", които успяха да удвоят преднината си.

Погба подаде към Марсиал, който с чудесен удар вкара за 2:0.

Бернад имаше страхотен шанс да върне Евертън в мача, след като премина покрай Де Хеа, но не успя да уцели вратата.

Гол в полза на Евертън все пак падна.

Ричарлисон влезе на скорост в наказателното поле на Юнайтед и бе препънат от Смолинг.

Гилфи Сигурдсон застана зад топката и намали.

"Карамелите" обаче нямаха сили за повече и резултатът се запази до края, когато Марсиал имаше чудесен шанс да вкара своя втори гол в мача, но пропусна.