Новакът Шефийлд Юнайтед победи Арсенал с 1:0 на "Брамол лейн" в последния мач от деветия кръг на Висшата лига.

Отборът на Унай Емери показа много слабо лице и импотентност в атака, въпреки че хвърли всичките си атакуващи играчи в мача.

Шефийлд за пореден път през сезона играе много силно като за новак и заслужено се настани в топ 10. "Артилеристите" излязоха от топ 4 и вече са пети с 15 точки.

Първите 20 минути минаха на висока скорост, но голови ситуации нямаше кой знае колко. В 21-та Николас Пепе не успя да засече остро центриране на Сеад Колашнац непосредствено пред вратата.

Така се стигна до 30-та минута, когато след центриране от корнер Лис Мусе бе оставен непокрит и от близо добута топката във вратата.

В края на полувремето Гранит Джака отправи хубав удар от далечна дистанция, но последва не по-малко впечатляваща на меса на вратаря Хендерсън.

През цялата втора част Арсенал се ограничаваше до още далечни удари и трудно стигаше до опасни ситуации. На другата врата Шефийлд далеч не бе безопасен отбор.

"Остриетата" си заслужиха успеха, който ги изкачва на завидната девета позиция.