Националът Тодор Неделев бе опериран днес, след като травма в коляното наложи интервенция преди старта но пролетния полусезон. Халфът на Ботев напусна клиниката с патерици, като в следващите дни започва рехабилитация.

Проблемът е с менискуса, което предполага, че Неделев няма да играе около месец.

В клуба на национала се надяват да няма усложнения и той да е на линия в края на февруари или началото на март. Същите очаквания има и Георги Дерменджиев, селекционерът на България.

Той се надява има възстановен и влязъл в ритъм Неделев за битките, които могат да изведат отбора ни на Евро 2020, в края на март.

Без капитана си, Ботев победи с 4:1 Царско село в контрола среща, играна в Коматево.

Каращият проби при "канарчетата" молдовец Максим Юрко откри резултата в 6-ата минута. Александър Тонев удвои пет минути по-късно, а в 34-ата минута Георги Минчев върна едно попадение за новаците в елитната ни група.

Пак Тонев направи 3:1 в 53-ата минута, а Андерсон отбеляза четвърти гол за пловдивчани в края.