Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ралф Рангник бе категоричен, че в момента неговият отбор няма как да се бори с Ливърпул.

Германецът дори заяви, че Юнайтед изостава спрямо историческия си съперник с 6 години и е нужна пълна промяна.

Феновете на отбора се надяват на чистка след идването на новия наставник Ерик Тен Хаг, който може да бъде обявен за новия мениджър още днес.

Загубата с 0:4 на "Анфийлд" е втори пореден разгром за Юнайтед от страна на Ливърпул след 0:5 в първия полусезон. "Дяволите" още са в битката за топ 4, като изостават на три точки от Тотнъм, но са играли и мач повече.

Но това е тъжен сезон, независимо дали четворката ще бъде постигната като цел. Клубът е без трофей вече в пет години поред, без титла от 9 - след оттеглянето на сър Алекс Фъргюсън, и за периода смени пет постоянни и трима временни мениджъри.

Затова и критиките изобщо не са пресилени.

"Не мисля, че с друга схема на игра щеше да се получи нещо по-различно. Не трябваше да допускаме толкова ранен гол. Хванаха ни на контраатака още в петата минута и това предопредели хода на мача.

До почивката играхме слабо, губехме борбата и за първа, и за втора топка. Постоянно закъснявахме. През второто полувреме сменихме Фил Джоунс и Джейдън Санчо. Имахме силни 25 минути, в които подложихме съперника на натиск. Създадохме няколко положения, но третият гол реши всичко

Със сигурност сме разочаровани, резултатът е унизителен. Трябва да признаем, че в момента Ливърпул ни изпреварва с 6 години. Техният клуб се промени с идването на Юрген Клоп. Не само отборът, целият град е на различно ниво. Към това трябва да се стремим в близко бъдеще", каза Рангник след тежкото поражение.

Юнайтед ще завърши сезона с 15 допуснати гола от Ливърпул и Манчестър Сити, като само Лийдс е с по-лошо постижение срещу тези съперници. Конкретно антирекордът срещу мърсисайдци е внушителен, като единствено срещу Съндърланд през 1992/93 година Юнайтед е с по-слаб актив - нула вкарани и 11 допуснати гола.

Рангник е категоричен, че поне шест или дори десет играчи трябва да бъдат освободени и да се започне на чисто.

Бившият капитан на отбора Ройн Кийн по традиция не спести нищо на футболистите след слабото представяне.

"В началото на сезона бях ядосан като фен на Юнайтед, но сега е просто тъга.

Гледаш отбора днес и виждаш как в него няма никакво сърце, никакви лидери и класа. Чувството беше, че Ливърпул може да вкара във всяка една своя атака.

Това не е клубът, за който играх и не отговаря на Манчестър Юнайтед. Не играят с гордост и е тъжно да се гледа. Спомняш си историята и си мислиш, че Юнайтед може да се събуди, но нито представянето, нито резултатът са изненада.

Говорят за изграждане на нов състав, за надграждане... Но тук има поне дузина играчи, които не бива да бъдат оставяни в клуба. В техните глави те вече са го напуснали, поне това показва поведението им на терена. Днес не видях хора, за които каузата на Юнайтед да е важна", категоричен е ирландецът.

В рамките на днешния ден два от водещите скаути на клуба Джим Лейлър и Марсел Боут напуснаха, което подсказва, че е време за големи промени. Лейлър бе част от Юнайтед от 2005 година.