Реал (Мадрид) продължава похода си към първа титла в Ла Лига от 2017-a, след като постигна осма поредна победа в шампионата през този сезон.

"Белия балет" се справи с Алавес с 2:0 на тренировъчния терен "Алфредо ди Стефано" и възстанови преднината си от четири точки спрямо преследвача Барселона, като до края остават само три кръга.

Отборът на Зинедин Зидан вкара по едно попадение в двете полувреме срещу непретенциозния си съперник, който записа шеста поредна загуба и изглежда до последно ще се бори за оцеляването си в елита. Към момента Алавес 17-и с 35 точки, на 3 от пред местата, които пращат във втория ешалон.

До края на първенството Реал има право на една грешка в мачовете срещу Гренада, Виляреал и Леганес.

За трети пореден мач Реал поведе след дузпа. Тя бе отсъдена в десетата минута, когато Ферланд менди бе спънат от Шимо Наваро. Серхио Рамос този път нямаше как да се разпише, защото заедно с Дани Карвахал бяха наказани за мача. Така отговорността пое Карим Бензема, който бе точен от бялата точка.

Второто попадение за "кралете" падна в 50-ата минута. Менди изведе Бензема зад защитата, а последният намери Марко Асенсио. Последният нямаше как да сгреши пред почти опразнената от вратаря врата.

В друг мач, който се игра по-рано, Реал (Сосиедад) загуби у дома срещу Гренада с 2:3, след като заличи пасив от 0:2. Двата отбора са в битка за местата, които дават право за участие в Лига Европа.