Швейцария победи Португалия с 1:0 в домакинство от Група 2 на Дивизия "А" в Лигата на нациите по футбол.

Така "кръстоносците" взеха реванш за загубата си отпреди седмица с 0:4 от този съперник, а освен това прекъснаха негативната си серия от пет поредни мача без успех.

За Португалия това беше първо поражение в тазгодишното издание на Лигата на нациите, но то бе важно, тъй като Испания се изкачи на първото място в таблицата след домакинска победа с 2:0 над Чехия.

Единственото попадение за швейцарците вкара нападателят на Бенфика Харис Сеферович още в първата минута след като завърши с глава центриране от левия фланг на Силван Видмер.

В срещата не игра получилия почивка Кристиано Роналдо, който изобщо не пътува с отбора по решение на наставника Фернандо Сантош. Без него португалците направиха не малко пропуски и не вкараха за първи път от ноември, когато завършиха 0:0 с Република Ирландия.

Така Португалия е на второто място със седем точки, на една зад новия лидер Испания. Чехите са трети с четири, а Швейцария спечели първите си три.

Иначе в Малага испанците поведоха срещу Чехия в 24-ата минута с гол на Карлос Солер, който вкара от лесна позиция след хубава асистенция на Марко Асенсио. Всичко започна от дълъг пас на Коке към крилото на Реал.

Интригата приключи в 74-ата минута, когато резервата Пабло Сарабия се разписа за 2:0 след опит за удар на Феран Торес, при който се получи рикошет и асистенция за Сарабия.