Райо Валекано шокира Барселона, побеждавайки каталунците с 1:0 като гост на “Камп Ноу”. Барса загуби трети пореден домакински двубой - нещо, което не се бе случвало от 1998 година насам.

За последно “лос кулес” бяха губили три последователни мача от дума в рамките на два сезона - от 1997/1998 до 1998/1999, когатo начело на клуба бе Луис ван Гаал.

Единственият гол в неделя вечер бе дело на Алваро Гарсия и падна след само шест минути игра.

ПОПАДЕНИЕТО НА ГАРСИЯ И НАЙ-ХУБАВИТЕ ГОЛОВЕ ОТ УИКЕНДА ВИЖТЕ ТУК >>>

С победата си тимът от мадридското предградие Вайекас стана едва четвъртиято отбор в историята на Ла Лига, който може да се похвали, че е спечелил и двата си мача срещу Барса, след като е спечелил промоция за елита.

Последният отбор, който бе направил това, беше Саламанка през сезон 1997/1998.

Победният гол на Гарсия пък бе единственият удар в очертанията на пазената от Марк-Андре тер Щеген врата през първото полувреме в Барселона, както и единственото докосване на гостите в наказателното поле на именития им съпернил.