Монтана победи Ботев (Пловдив) с 3:1 в мач от шестия кръг на Първа лига.

По този начин раздираните от управленски и финансови трудности пловдивчани, продължиха с ужасното си представяне и на терена от началото на сезона, като вече пет поредни мача нямат успех.

Монтана напълно заслужи успеха си, след като почти през целия мач бе по-опасният тим на терена, като дори успя да постигне бърз обрат в рамките на вълнуващото първо полувреме.

Още при първия си шанс в мача Ботев откри, а точен с глава бе Атанас Илиев. Той засече центриране от корнер, след което не изрази радостта си, защото премина в редиците на "канарчетата" именно от Монтана преди месец.

Ранният гол оживи мача, като двата тима не спряха да се атакуват, а по-активни бяха домакините от Монтана, които търсеха задължителен гол.

Тони Тасев пропусна от чиста позиция, а малко след това Станислав Работов изби топката в напречната греда на собствената си врата.

Напълно заслужено, Монтана успя да стигне до изравнителен гол в 26-ата минута, когато новото попълнение Билал Бари отлично финтира противник и с мощен удар прониза Аргилашки.

По-малко от две минути по-късно, резултатът вече бе 2:1 в полза на домакините.

Обратът донесе Стефан Цонков, който с глава засече отличното центриране на Николай Минков.

В края на полувремето Георги Аргилашки трябваше да прави страхотно спасяване, за да спаси Ботев от инкасирането на трети гол.

Още след 30 минути игра бесният Ферарио Спасов направи двойна смяна и промени схемата на игра, но това не донесе особен резултат на Ботев.

Пловдивчани така и не създаваха положения, а с контраатаките си Монтана продължаваше да е по-опасният състав.

Така може би логично дойде 82-ата минута, когато Тони Тасев отбеляза трети гол за 3:1, с което реши всичко в мача.

До края преобладаваха нервите на играчите в "жълточерно", докато Монтана умело дочака края на мача и се поздрави със заслужения успех.