Реал Мадрид дръпна на върха в Ла Лига след зрелищен мач на "Бернабеу".

"Кралския клуб" спечели с 4:2 срещу Гранада, който изненадващо или не, заемаше втората позиция преди мача.

Мачът се превърна в истинско шоу, а Реал бе на път да направи поредна издънка, изпускайки комфортна преднина от 3 гола.

3:0 бе резултатът след час игра. Ранен гол на Карим Бензема, втори от Еден Азар и трети от Модрич, сякаш решиха всичко.

Играчите на Реал се отпуснаха, а това можеше да им изиграе ужасно лоша шега.

Дарвин Мачис успя да върне един гол от дузпа.

В 77-ата минута пък Домингос Дуарте вкара втори гол за Гранада, което повдигна доста въпросителни на "Сантяго Бернабеу".

През главата на доста от феновете вероятно е минала мисълта, че мачът може да се изплъзне, но за тяхно щастие това не се случи.

"Белите" трепереха до края, но влезлият от скамейката Хамес Родирегес реши всичко с четвърти гол.

Така Реал има 18 точки след 8 мача. Гранада има 14, колкото е и активът на Атлетико Мадрид, но дюшекчиите са с мач по-малко.

Също с мач по-малко и 13 точки са отборите на Барселона, Севиля и Реал Сосиедад.