Шампионът на Испания Реал (Мадрид) за втори пореден кръг не съумя да стигне до победа в Ла Лига. След като преди паузата за националните отбори "белите" се сгромолясаха с 1:4 срещу Валенсия, днес те отново изгубиха точки във валенсианската област, завършвайки 1:1 срещу Виляреал.

Столичани започнаха блестящо и след по-малко от две минути вече водеха с 1:0, след като Мариано Диас отбеляза с глава след асистенция на Дани Карвахал. Съдияа се консултира с ВАР, но все пак зачете отбелязания гол.

Домакините обаче не се пречупиха и четвърт час преди края успяха да възстановят равенството, като това се случи след изпълнение на дузпа, реализирана от Жерард Морено. Тибо Куртоа събори Самуел Чъквуезе, а съдията отсъди наказателн удар, реализиран от Морено за 1:1 в 76-ата минута.

Виляреал има 19 точки след 10 мача и към момента е на второ място в класирането, докато Реал е четвърти със 17 точки и мач по-малко.