Непобедимият Ливърпул, който се превърна в истинско страшилище и премазва всичко по пътя си във Висшата лига, направи шокираща грешка в турнира за Купата на Футболната асоциация.

Мърсисайдци завърши наравно 2:2 срещу третодивизионния Шросбъри, като ще трябва да преиграват сблъсъка, но този път на "Анфийлд".

Трябва да се отчете, че Юрген Клоп бе заложил на изцяло променен състав, с млади и резервни играчи.

Това разбира се не трябва да отнема от заслугите на скромния Шросбъри, който показа непримирим дух и подари на феновете си паметна вечер.

Да, вероятно отборът ще загуби безславно преиграването на "Анфийлд", но днес храбро се опълчи на големия гигант, както почти никой във Висшата лига не успя. Макар и Ливърпул да бе с доста млади играчи.

Още по-шокиращото в мача бе, че Ливърпул имаше преднина от два гола до 65-ата минута, а никой не допускаше, че може да се стигне до сензация.

Къртис Джоунс успя да открие в 15-ата минута, а в първата минута на втората част Доналд Лав си отбеляза нелеп автогол.

Това сякаш отпусна мърсисайдци, които заиграха лежерно, а ужасяваща грешка в отбраната доведе до дузпа в 65-ата минута.

Имаше доста спорове дали нарушението не е ивън наказателното поле, но в крайна сметка дузпата бе отсъдена, а Джейсън Къмингс я превърна в гол.

Къмингс бе герой 10 минути по-късно, когато вкара за 2:2.

Това принуди Юрген Клоп да пусне Мохамед Салах и Роберто Фирмино в игра, но и те не помогнаха на Ливърпул да победи още днес и да избегне преиграването.