Малкият Унион (Берлин) - един клуб, който е далеч от мащабите на Шампионската лига, записа първите си голове, но не успя да запише историческа точка в нея. Съдбата явно е решила да не даде шанс на романтиката в турнира, а неин представител този сезон съвсем очевидно е скромният клуб от източен Берлин.

Германският отбор загуби инфарктно с 2:3 у дома с португалския Брага, въпреки че водеше с 2:0. Гол в четвъртата минута на добавеното време съсипа домакините и 70 000 по трибуните на олимпийския стадион в Берлин. И върна лентата към мача срещу Реал преди две седмици, който пък бе същинският дебют на Унион в турнира. Тогава Мадрид би с попадение в петата минута на добавеното време (1:0).

Мъничкият клуб обаче може да е горд по много причини от случилото се тази вечер. Два гола на капитана от Суринам Шералдо Руди Бекер дадоха аванс на Унион до 37-ата минута, вдигайки на крака пълната арена в столицата.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖИТЕ ОТ РАННИТЕ МАЧОВЕ>>>

Клубът от източната част на столицата не играе на големия стадион в града домакинствата си в първенството, а на скромния "Старото лесничейство". Но сега използва "Олимпиащадион" за мачовете в Шампионската лига, а и го напълни до край.

Още една причина вечерта да е историческа за отбора в червени фланелки.

Брага изравни със страхотни голове на Ниакате и Брума, а с опита си португалците взеха и победата в края. И двата отбора изпуснаха положения, преди в последните секунди на добавеното време Кастро простреля мрежата от далеч. Но публиката пак изпрати с песни и на крака своите - Унион е едно голямо туптящо сърце на играчи, ръководители и фенове.

И как няма да е така. Този клуб преди 18 години изпадна в четвърта лига.

И нямаше пари да си плати лиценза дори там, но феновете масово дариха кръв в берлински болници, а преведените оттам пари спасиха участието на отбора им в първенството. После, през 2008 г., над 2000 фенове доброволно работиха на стадиона, за да бъде достроен и реновиран, след като клубът обяви, че няма пари да наеме строителна фирма.

Ето този тим сега играе в Шампионската лига и вкара историческите си първи голове. Още няма точка, но - бъдете сигурни, ще направи и невъзможното да вземе не само една такава. Довечера в същата група играят Наполи и Реал.

В другия ранен мач днес Реал Сосиедад победи като гост Залцбург с 2:0 и води в група D с 4 точки. По-късно в тази група е мачът Интер - Бенфика.