ПСЖ победи сборен отбор нa Ал Наср и Ал Хилал с 5:4 в зрелищен мач, който се проведе в Рияд, Саудитска Арабия.

Двубоят беше с приятелски характер, но и с идеята Кристиано Роналдо и Лионел Меси да се изправят един срещу друг, може би за последен път.

Португалецът вкара две попадения, а неговият исторически съперник едно, но като цяло класата и превъзходството на френския шампион си пролича в чисто футболно отношение.

Мачът имаше своите странности и сценарият в него на моменти изглеждаше като режисиран. Меси отбеляза още в началото, а Роналдо отвърна с вкарана дузпа, преди която беше нокаутиран от бившия си съотборник в Реал Мадрид Кейлор Навас.

ВИЖТЕ ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ТУК >>>

Снимка: AP/БТА

В 40-ата минута ПСЖ остана с човек по-малко след червен картон на Хуан Бернат. Три минути по-късно Маркиньос вкара от близка дистанция, за да направи резултата 2:1. После пък Неймар стреля твърде леко и изпусна дузпа, която сам си изработи с артистично падане.

В шестата минута на добавеното време от първата част Роналдо отбеляза за втори път, след като другият му бивш съотборник Серхио Рамос буквално му подари топката, опитвайки се комично да я изчисти.

В 53-ата минута именно Рамос се реабилитира на своите, отбелязвайки за 3:2, но веднага след това Янг Хюн-Со от домакинския отбор вкара след корнер за 3:3.

В 60-ата минута Килиан Мбапе отбеляза от бялата точка за 4:3, а Меси и Роналдо бяха заменени от своите треньори. В 78-ата минута Хуго Екитике от парижани излезе сам срещу вратаря и реализира за 5:3. В самия край на мача бразилецът Талиска вкара с красив удар за крайното 4:5.

Извън това имаше още десетки възможности за попадения пред двете врати, като си личеше, че основната идея на двата отбора е да правят шоу за публиката и да пренебрегнат защитните действия.

Самият мач предизвика чутовен интерес в Саудитска Арабия, като имаше билети, които се продават за над 2 милиона долара. Срещата дори беше излъчвана на екрани на Таймс Скуеър и Рияд Булевард.