Арсенал няма да защити трофея си в турнира за Купата на Англия.

"Артилеристите" отпаднаха в четвъртия кръг на надпреварата след поражение с 0:1 при гостуването си на елитния Саутхемптън.

Микел Артета направи много промени в състава си и те не се оказаха оправдани. Звездата в нападение Пиер-Емерик Обамеянг остана извън групата на отбора, а Александър Лаказет влезе като резерва след 70-ата минута.

"Светците" започнаха по-активно двубоя и заслужено поведоха в 26-ата минута. Юношата на Тотнъм Кайл Уокър-Питърс центрира остро от десния

фланг и топката коварно се отклони в Габриел, за да заблуди Бернд Лено и да влети във вратата му. Попадението бе записано като автогол на централния защитник.

Арсенал натисна съперника се едва през второто полувреме, но се затрудняваше да създава изгодни ситуации за гол. Откриха се две такива пред младия Еди Нкетия, но той ги пропусна.

Така "артилеристите" отпадат в най-успешния си турнир от последните години - този, който спечелиха през 2014-а, 2015-а, 2017-а и 2020-а. Борбата им остава за влизане в топ 4 на шампионата и в Лига Европа, където тимът през февруари ще играе с португалския Бенфика.

Саутхемптън се класира за петия кръг за първи път от 2018-а, когато игра полуфинал в надпреварата. Тогава отпадна при гостуване на Челси.