ПСЖ допусна нов провал във френското първенство - 1:1 у дома срещу Реймс, като гол в шестата минута на добавеното време попари лидера и суперфаворит за титлата.

Юношата на Арсенал Фоларин Балогун, който играе под наем във френския тим, изравни след пробив през центъра секунди, след като изтекоха добавените от рефера пет допълнителни минути.

Реймс си заслужи равенството с корава защита и сърцата игра, а парижани отново показаха - сбор от звезди не значи отбор. Липсата на дисциплина бе видна на терена, а според медиите във френската столица - и в съблекалнята нещата не са по-различни.

Според "Льо Паризиен" след срещата е имало дрязги и открити обвинения между играчи.

Марко Верати си изкара червен картон за брутално нарушение в 59-ата минута, едва 13, след като бе пуснат като резерва. Случи се малко след попадението на Неймар (51-ва минута), което бе дало аванс на ПСЖ. Нататък Меси уцели греда, Мбапе изпусна добро положение, но гостите не се предадоха.

Ремито означава, че авансът на парижани на върха остава само 3 точки пред втория Ланс - 48 срещу 45, а и третият Марсилия не е далеч с 43.

След подновяването на първенството на 28 декември ПСЖ записа вече две поражения и равенство, като спечели само два от петте си мача. И преднината се стопи набързо.