Славия спечели финала за Купата на БФС при юношите и ще бъде отборът, който ще представлява България в младежката Шампионска лига през следващия сезон.

В големия финал, "белите" победиха Левски с 2:1 пред завидна за юношески мач посещаемост на стадион "Александър Шаламанов" в столицата.

Много фенове на Славия, повече дори от някои от двубоите на мъжкия тим, както и група "сини" фенове в сектора за гости бяха дошли да подкрепят юношите, които изиграха доста интересен мач.

През почти цялото време обаче Славия бе по-добрият тим на терена и в крайна сметка заслужено грабна Купата, която праща тима в предварителните кръгове на Шампионска лига.

Освен двата гола през втората част, с които Славия поведе с 2:0, още две попадения на "белите" бяха отменени, а те дори изпуснаха и дузпа.

Грешка зад бялата точка направи юношеският ни национал Чунг Нгуен До, който обаче бе може би най-добрият на терена и се отличаваше над своите връстници с качествата, които притежава.

Още в началото на втората част Наско Кехайлов направи отличен пробив и с хубав удар откри за Славия, а десет минути преди края Рангелов сложи точка на спора с 2:0.

Точно минути след откриващия гол бяха най-силните за Левски, като "сините" изпуснаха няколко доста чисти шанса.

Все пак Левски вкара гол, но точно в самия край чрез Коричков, като време за търсене на изравняване нямаше.