ЦСКА най-сетне записа победа у дома срещу Лудогорец в мач за първенство.

“Червените” така и не успяваха да сторят това в петнадесет поредни срещи в шампионата у дома срещу този съперник, но днес абсолютно заслужено триумфираха срещу шампионите с 4:1. Тази дългоочаквана победа идва почти десет години след първата среща на двата тима в София.

С тези три точки тимът от стадион “Българска армия” продължава да е най-добрият домакин в българския футбол - от началото на сезона рекордьорът по титли няма загуба в първенството на собствен терен (11 победи и 4 равенства).

Мачът започна с минута мълчание в памет на Георги Димитров - Джеки, който почина по-рано тази седмица на 62-годишна възраст.

ЦСКА пресира здраво от самото начало, след което откри резултата още в четвъртата минута. Тогава Греъм Кери от корнер достави чудесно центриране на главата на Юрген Матей, който се включи на близката греда и превърна в гол дебютната възможност на своя тим - 1:0.

“Армейците” задържаха инерцията, подкрепяни от феновете, а в 14-ата минута Федерико Варела проби отдясно и центрира към Бисмарк Чарлс, който стреля с глава, но прекалено слабо.

Снимка: Bulphoto

Жосуе Са отправи опасен удар, отново с глава, но топката мина малко над вратата на Густаво Бусато в 18-ата минута. Шампионите се съвзеха от първоначалния натиск на съперника и вдигнаха оборотите, започвайки да атакуват значително повече. Кирил Десподов опита да изпробва Бусато с диагонален удар, но той бе неточен и топката излезе в аут. Бившият футболист на ЦСКА бе освиркван мощно от феновете при всяко свое докосване.

Кери можеше да изненада Кристиян Кахлина в 28-ата минута, когато стреля, а топката се отби в защитник и премина съвсем близо до страничната греда.

Бисмарк Чарлс отбеляза втори гол, като това се случи от една наглед безобидна ситуация в началото на второто полувреме, което бе съпроводено от пороен дъжд. Ганаецът не остави шанс на Кахлина и изигра майсторски висока топка от страна на Греъм Кери, за да прати топката с удар от движение, попаднал точно под гредата за 2:0.

Снимка: БТА

Сисиньо върна гол за Лудогорец само пет минути след второто попадение на ЦСКА. Десподов пусна пас като по конец от средата на терена, а натурализираният бразилец надбяга защитата в червено, за да отбележи за 2:1.

Едва три минути по-късно ЦСКА пак поведе два гола. Това отново се случи след статично положение - Варела центрира отдясно, а този път другия нидерландски защитник на столичани, Мено Кох, отбеляза с глава - 3:1.

Импулсът в състава на Любослав Пенев бе очевиден и в следващите няколко минути домакините можеха да отбележат поне още два пъти след чудесни контраатаки, които обаче не бяха завършени успешно от Георги Йомов и Рафаел Енрике.

Във финалните минути на двубоя "орлите" останаха и с човек по-малко, след като Мавис Чибота си изкара два почти светкавични жълти картона, които доведоха до изгонването му.

Дълбоко в продължението Георги Кабаков отсъди дузпа за ЦСКА след нарушение на Алекс Сантана. Зад топката застана Жорди Кайседо, който влезе като резерва. Еквадорският таран не сбърка и прати Кахлина в грешната посока за 4:1.