Славия и Арда завършиха наравно 0:0 в мач от втория плейофен кръг на отборите в Първа лига, които заемат позициите от седма до десета.

Резултатът бе по-добър за "белите" от столицата, тъй като те са седми с 53 точки и оставиха своя съперник на седем точки четири кръга преди края. Именно седмото място дава право на участието в бараж за европейските клубни турнири.

Днес Славия беше водена от новия си наставник Ангел Славков, който замени на тази роля освободения Златомир Загорчич.

Положенията пред двете врати на стадион "Александър Шаламанов" почти липсваха, като такива през първото полувреме изобщо нямаше.

Славия създаде най-чистото си положение в 72-та минута и бе много близо до откриване на резултата. Тони Тасев центрира от статично положение отдясно и Ерол Дост спечели високата топка, изпращайки я към далечния ъгъл. Тя обаче срещна гредата и нулевото равенство се запази.