Шедьовър на Душан Влахович в началните секунди на мача не се оказа достатъчен за Ювентус при домакинството на Рома.

Двата тима направиха 1:1 в първото дерби през сезона, в което са замесени два отбора, слагани сред големите фаворити за титлата.

Всичко започна по перфектния начин за Юве, защото още преди да са изминали и две минути игра, Душан Влахович вдигна трибуните на крака със страхотен пряк свободен удар.

Мощният шут на сърбина мина над стената, разтресе горната греда, тупна около голлинията, след което удари горната част на мрежата.

Страховит удар, който със сигурност ще бъде сред най-красивите през целия сезон.

ВИДЕО ВИЖТЕ ТУК >>>

Ранният гол отвори мача и двата тима заиграха доста атрактивно, а до края на полувремето Юве имаше доста шансове да удвои, но не успя да го стори.

Домакините все пак вкараха втори гол чрез Локатели, но тогава ВАР се намеси, подсказвайки на рефера, че в атаката има игра с ръка на Влахович, заради което попадението бе отменено.

На почивката Жозе Моуриньо очевидно нанесе необходимите промени, защото Рома заигра доста по-успешно, като в крайна сметка стигна до заслужено изравняване.

Снимка: АР/БТА

Отбеляза го Тами Ейбрахам, който се разписа с глава след ножична асистенция на завърналият се на "Ювентус Стейдиъм" Пауло Дибала.

След още няколко интересни положения пред двете врати след изравнителния гол, мачът в крайна сметка завърши при резултат 1:1, което остави и двата тима без поражение от началото на сезона.

Рома дели челото с градския си съперник Лацио и отбора на Торино, като трите тима имат по 7 точки, докато Ювентус е с актив от 5 пункта.