Юношите до 19 години на столичния Септември стартираха ударно в младежката Шампионска лига.

Родният тим победи с 3:0 албанския шампион за тази възраст - Академия Футболит. Така Септември взе доста комфортен аванс преди реванша след три седмици в Албания.

На стадион "Славия" в столицата, родният тим успя да вземе чудесен аванс след два бързи гола в самия край на първата част.

Стоян Стоичков откри в 44-ата минута, а в продължението на първата част Иван Аврамов удвои. Десет минути преди края Симеон Александров вкара за крайното 3:0.

Това е едва втората победа, която български тим постига в осемте издания на младежката Шампионска лига.

До този момент само юношите на Лудогорец бяха постигали успех, когато през 2019-а победиха словашкия Слован с 2:1 в Разград, но пък отпаднаха от турнира след общ резултат 3:3 и загуба на дузпи.

Така в гостуването си в Албания, Септември ще има огромния шанс да се превърне в първия роден тим, който отстранява съперник в младежката Шампионска лига.

Ако столичният тим стори това, то в следващия кръг по всяка вероятност ще срещне шотландксия гранд Рейднжърс, който победи шведския Хамарби с 3:0.