Манчестър Юнайтед постигна четвърта поредна победа под ръководството на Оле Гунар Солскяр - 2:0 при гостуването на Нюкасъл в среща от 21-ия кръг на Висшата лига.

Норвежкият специалист става едва вторият мениджър на "червените дяволи", който печели първите си четири мача, нареждайки се до великия Сър Мат Бъзби.

Това бе най-трудният двубой за вицешампиона на Англия, откакто клубът бе поет от временния си мениджър.

Нюкасъл изигра много силно първо полувреме и удържа сравнително лесно набезите на противника си, като имаше и достатъчно шансове да открие резултата. Пропуски на Кристиан Ацу лишиха "свраките" и те си платиха през второто полувреме. Нерешителност пред гола имаше и за гостите през първата част в лицето на Антони Марсиал и Маркъс Рашфорд.

Последният е големият виновник за победата на Манчестър Юнатед, тъй като негов пряк свободен удар затрудни вратаря Мартин Дубравка в 64-та минута и резервата Ромелу Лукаку вкара с първото си докосване 38 секунди след влизането си на терена.

В 80-та минута самият Рашфорд реши всичко след страховита контраатака, в която основна роля още имаха Погба, Лукаку и другата резерва Санчес, който се отчете с асистенция.

Юнайтед остава на шеста позиция на три точки зад петия Арсенал, но вече е само на шест от топ 4. Това е голям прогрес спрямо последните дни на Жозе Моуриньо. Нюкасъл е 15-и с 18 точки.