Две изпуснати дузпи и един червен картон, който може да претендира за театралните награди в края на сезона, попречиха на два бразилски гранда да вземат по-добри резултати в първите осминафинали на Копа Либертадорес.

Шампионът на страната Атлетико Минейро стигна до 1:1 при гостуването на Емелек в Еквадор, а в 88-ата минута мегазвездата Хълк изпусна от 11 метра да донесе и победа на бразилците преди реванша.

Те играха в последния почти половин час с 10 души, след като Алан бе изгонен за спречкване в центъра на терена, след което Мехия от домакините рухна като прострелян на тревата, държейки лицето си, въпреки че бе закачен с лакът някъде в гърдите. След помощ с видеоповторение, реферът изгони играча на гостите.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖИ ОТ МАЧОВЕТЕ В ЮЖНА АМЕРИКА ТАЗИ НОЩ>>>

Пак ВАР доведе и до дузпа за Емелек по-рано в двубоя, също доста спорна. От нея домакините изравниха резултата и запазиха шанс за реванша при визитата на бразилския първенец.

Друг тим от тази страна - Коринтианс, изпусна златни възможности да вземе аванс срещу шесткратния носител на трофея Бока Хуниорс - 0:0 на свой терен. Рожер Гедес не успя да вкара от дузпа в 44-ата минута и това може да струва скъпо на тима от Сао Пауло при гостуването на "Ла Бомбонера" след седмица в реванша.

Третият осминафинален мач тази нощ донесе все пак победа на бразилци - Атлетико Паранаензе взе аванс от 2:1 срещу парагвайския Либертад на свой терен.

Нямаше много радост за бразилските тимове и в Копа Судамерикана, където чилийският Коло Коло изненадващо победи у дома фаворита Интернасионал (Порту Алегре) с 2:0.