Българският шампион Лудогорец постигна първа победа под ръководството на новия си треньор Анте Шимунджа, макар и в неофициален мач. Разградчани победиха полския Висла (Плоцк) с 2:1 в мач, който бе с нетрадиционен формат и продължи цели два часа, защото полувремената бяха от по 60 минути всяко.

Идеята на това бе и двамата треньори да могат да дадат повече игрово време на всичките си състезатели.

Така след равенствата с Висла (Краков) (3:3) и Волфсбергер (1:1), “орлите” най-сетне стигнаха и до победа.

Шимунджа използва два различни състава в двете полувремена, като след почивката 16-годишният вратар на Лудогорец Умут Хабил спаси дузпа. Иначе головете за българите бяха дело на Елвис Ману и Жуниор Брандао, които се разписаха в рамките на само няколко минути през първата част.

Първо Десподов стреля от свободен удар, а Ману вкара при добавката, а след това футболист №1 на България за отминалата година асистира на Жуниор Брандао, който отбеляза с глава. Рафаел Волски вкара един гол за Висла в 29-ата минута.