Тотнъм тръгна с класически успех в Лига Европа, оглавявайки групата, в която е и родният шампион Лудогорец. "Шпорите" победиха с 3:0 австрийския ЛАСК (Линц).

За първи път след завръщането си в клуба, от първата минута започна Гарет Бейл, но за 62 минути на терена, той нито отправи удар, нито по някакъв начин затрудни австрийската врата.

Все пак неговите съотборници си свършиха работата. В 18-ата минута Лукас Моура получи отличен пас и от около десетина метра откри, а малко след него Андреш Андраде си вкара автогол.

Тотнъм запази двата си гола преднина почти до самия край, когато появилият се от пейката Хюн Мин Сон оформи крайното 3:0 за момчетата на Жозе Моуриньо.

В може би най-интересния сблъсък от вечерта като имена, се изправиха бившите европейски шампиони Селтик и Милан.

Предвожданите от Златан Ибрахимович италианци спечелиха сблъсъка, побеждавайки с 3:1 в Глазгоу.

Дебют на подобно ниво направи и младежкият ни национал Мартин Минче, който се появи в 90-ата минута на мача между Спарта (Прага) и Лил. За съжаление в този момент чешкият му клуб вече губеше с 1:4 в резултата.