Полуфиналният плейоф за влизане във Висшата лига беше истински екшън. Нотингам Форест и Шефийлд Юнайтед сътвориха футболен спектакъл. Шефийлд победи в редовното време с 2:1, но общия резултат от двата мача  беше 3:3 и се стигна до продължения.

Мачът започна с няколко добри атаки на "остриетата", но вратарят на Форест- Брийс Самба успя да отрази всяка опасност. В 19-та минута Скот Макена изрита топката силно напред, намери Сам Стъридж, който напредна по крилото и центрира топката, а там непокритият Бренан Джонсън даде преднина на Нотингам Форест.(1:0).

В 37-та минута мачът беше прекъснат за малко, след като играчите на двата отбора и хора от щабовете влезнаха във физическа саморазправа. Съдията Майкъл Оливър беше принуден да укроти страстите, като раздаде жълти картони.

Първото полувреме приключи с преднина за "червените".

В 47-та минута Гибс-Уайт върна Шефийлд в мача, след като се възползва от хаоса в отбраната на Нотингам и отбеляза рутинен гол. Остнаха съмнения за засада, но те не бяха оправдани от арбитъра в срещата (1:1)

В 75-та минута "остриетата" организираха многохдова атака, Джордж Балдок центрира прекрасно,  Джон Флек засече и изведе Шефийлд напред в резултата. (2:1)

Чрез това попадение общият резултат се изравни и трябваше да се играят продължения. Нито един от тях не успя да постигне категоричен превес. Стигна се до изпъления на дузпи.

Вратарят на Нотингам Форест се превърна в герой за отбора си. Бриийс Самба успя да отрази 3 дузпи, като 2 от тях бях последователни. Това помогна на Нотингам и те спечелиха дузпите с 3:2.

Getty Images

След края на срещата феновете на Форест нахлуха на игрището, за да отразнуват тази толкова важна победа за тима. Страстите бяха заглушени от една грозна история. Фен на Нотингам Форест нападна футболиста на Шефийлд Юнайтед Били Шарп, който е бивш играч на Форест. Стигна се е до размяна на удари между двамата.

"31- годишен мъж е нападнал без причина Били Шарп. Той му е нанесъл няколко тежки удара в областта на лицето. Най-вероятно агресивният фен е бил под влиянието на алкохол. Агресорът е задържан и тепърва ще му се повдигне обвинение", казаха от полицията.

Треньорът на "остриетата" Пол Хегингботъм се оплака от липсата на сериозна охрана на стадиона.

"Не може да се допуска нахлуване на фенове. Знам, че празнуват победа, но има правила, които трябва да се спазват. Нямаше никаква адекватна охрана. Ние бяхме застрашени от тази агресивна тълпа, наш футболист беше нападнат. Безкрайно възмутен съм. Настоявам виновниците за създалата се ситуация да бъдат наказани. Агресията няма място във футбола", заяви той.

На 29 май ще изиграе финалната среща за влизане в елита на английската футоблна пирамида. Мачът ще се проведе на Уембли, а там Нотингам Форест ще се изправи срещу Хъдърсфийлд, който победи Лутън в другата плейофна среща.

Нотингам Форест не е влизал в елита на Англия от 23 години. Хъдърсфийлд беше част от Висшата лига през сезон 2018-19, но спечели само 3 мача и изпадна в Чемпиъншип.