ЦСКА победи ЦСКА 1948 с 2:0 в дербито на 14-ия кръг в българския футболен шампионат в емоционален мач на "Българска армия".

Хората на Бруно Акрапович записаха трета поредна победа в шампионата след не особено качествен футбол, който бе изпълнен с единоборства и нерви по целия терен.

Красимир Балъков и компания не спечелиха в трети пореден мач, а освен това изиграха един от най-слабите си срещи от началото на сезона. Не успяха да повторят представянето си в този сблъсък от първия кръг (2:2) и не затрудниха сериозно бразилския вратар Густаво Бусато и сякаш влязоха твърде плахо в двубоя.

Снимка: Bulphoto

Головете за домакините паднаха след попадение на Али Соу и автогол на Лазар Марин и така те събраха 24 точки на четвъртата позиция, като имат равен актив с третия Арда. ЦСКА 1948 остава шести с 20 точки.

Първата добра възможност бе за гостите в четвъртата минута, когато Андон Гущеров бе изведен, но не успя да преодолее Густаво Бусато.

В 18-ата минута домакините стигнаха до аванс в резултата с първата си възможност за гол. Али Соу получи в наказателното поле след технично докосване от Георги Йомов и мина вратаря преди да вкара на празна врата за 1:0.

Малко след това ЦСКА 1948 поиска дузпа за нарушение на Амос Юга срещу Галин Иванов, но сигнал от Петър Костадинов не последва.

В края на полувремето Йомов направи най-големия пропуск в мача. Той получи от Соу в перфектна позиция и незнайно защо стреля на външен фалц, въпреки че ситуацията предразполагаше за съвсем различен завършек. Топката излезе далеч в аут.

В 75-та минута домакините направиха нов значим пропуск, когато след остро центриране на Йомов, Санкере се размина с топката непосредствено пред вратата. Михаил Динков направи важна намеса и предотврати гола.

ЦСКА 1948 отговори с пряк свободен удар на Мартин Камбуров, който беше париран от Бусато.

"Червените" от "Българска армия" стигнаха до решителния гол в 82-ата минута. Георги Йомов центрира с десния крак и нескопосано Лазар Марин отклони топката в собствената си врата в опита си да изчисти.