Царско село стартира ударно новото първенство, побеждавайки Етър с класическото 3:0.

Воденият от Любослав Пенев тим изигра доста силен мач и успя да оглави класирането, макар да е изминал само един кръг и тази челна позиция да няма особена тежест.

Играчите в червени екипи дори можеха да направят победата си разгромна, с което дапо ставят рекорд за най-категорична своя победа в елита.

Това обаче не се случи, заради многото пропуски, които нападателите на Царско село направиха.

Резултатът в мачa бе открит в 20-ата минута, когато точен бе Андерсон Кордейро след мощен шут.

Още преди откриващия гол, попадение на домакините бе отменено заради засада, като те също така имаха още няколко добри шанса.

С първата си атака през втората част Царско село успя да удвои. Центриране от фаул в 47-ата минута бе превърнато в гол от Антонио Георгиев.

Малко по-късно Палмен Крачунов остави Етър с човек по-малко, изкарвайки си червен картон, което до голяма степен уби интригата.

Може би едиснтвената надежда на "болярите" дойде след час игра, когато Милчо Ангелов пропусна да намали от няколко метра.

Ако той бе прати лтопката в мрежата, със сигурност заключителните минута на мача щяха да са далеч по-интересни.

Ангелов обаче не успя и Царско село имаше тотален контрол над края на мача, като стигна и до трети гол, когато Иван Скерлев прати топката в собствената си врата.