Топ реферът ни Георги Кабаков се превърна в основна тема в гръцкия футбол днес.

Пловдивчанинът ръководи вчерашното дерби от полуфиналите за Купата на южната ни съседка, в което ПАОК спечели с 1:0 като гост на АЕК. Победният гол за гостите от Солун падна след пряк свободен удар в 95-ата минута на двубоя.

Веднага след края на мача играчите на АЕК се нахвърлиха на Кабаков, обяснение от него искаше и треньорът Маноло Хименес.

В АЕК претендират за червен картон за играч на ПАОК, който според медиите в Гърция е трябвало да бъде показан. Освен това има и много спорове около нарушението в последната минута, от което падна и единственият гол в мача.

Кабаков също така показа 8 жълти картона, което според медиите в южната ни съседка е било прекалено. Като цяло мнението е, че българинът е решил да се превърне в главен герой в мача, вместо да остане незабележим.

За него това е второ дерби в гръцкия футбол в последните месеци, след като в края на февруари той ръководи мача между Панатинайкос и АЕК, за който обаче получи положителни отзиви.