Челси победи категорично гостуващия Уотфорд с 3:0 в среща от предпоследния 37-и кръг във Висшата лига.

"Сините" от Лондон почти сигурно ще са в топ 4, тъй като при един оставащ кръг вече са трети със 71 точки и водят с пет на петия Арсенал, който е с мач по-малко. Изиграха един от най-силните си мачове през сезона и в последните седмици доказаха, че заслужават да са в Шампионска лига.

В последния кръг Челси гостува на Лестър, а Арсенал на Бърнли. Четвъртият Тотнъм приема Евертън.

Челси вкара и трите си попадения през второто полувреме. Първото падна три минути след началото му, когато Еден Азар центрира към Рубен Лофтъс-Чийк и халфът бе точен с глава.

Само три минути след това Давид Луис се разписа също с глава след центриране от корнер на Азар.

В 75-та минута бе оформена класиката. Педро пусна извеждащ пас към Гонсало Игуаин и последният прехвърли плонжа на Бен Фостър за 3:0.

В края гол на Айзък Съксес от гостите правилно бе отменен заради засада.