Манчестър Юнайтед направи поредна грешна стъпка във Висшата лига - равенство 1:1 при гостуването на изпадналия Хъдърсфийлд в 37-ия предпоследен кръг.

Така "червените дяволи" окончателно се простиха с шансовете си да играят в Шампионска лига догодина и отново ще участват в Лига Европа, както бе в сезона преди този.

Хъдърсфийлд, който отдавна изпадна, играеше за честта си и наваска гол пасив, воден от вдъхновяващата си публика, която не спря да го подкрепя въпреки слабия сезон.

"Червените дяволи", които имаше за какво да играят, отново се представиха много слабо в защита и направиха пропуски в края на мача, които ги лишиха от успеха.

В осмата минута началният натиск на "червените дяволи" даде резултат. Скот Мактомини завърши хубава атака с удар с левия крак извън наказателното поле - 1:0.

Следващият добър шанс дойде в 25-та минута, когато Хуан Мата получи след техничен пас на Рашфорд, но не намери целта разминавайки се със сантиметри.

Постепенно Хъдърсфийлд заигра много добре и стигна до най-добрата си ситуация в 39-та минута. Грант обаче излезе очи в очи срещу Де Хея и видя как ударът му е спасен.

Това стресна Юнайтед и Погба отвърна с удар с глава, който срещна горната греда след центриране на Мата.

Втората част започна с двуостри атаки, но Хъдърсфийлд удари след час игра след груба грешка на Люк Шоу. Мбенза реализира сам срещу Де Хея и зарадва

поизтормозената домакинска публика. Голмайсторът ритна в радостта си флагчето на корнера и то бе сменяно в продължение на 5 минути.

В последствие Фил Дожунс и Рашфорд последователно направиха големи пропуски. В 82-та нападателят отправи опасен удар, който обаче бе спасен от Лосл.

Юнайте не правеше достатъчно. Големите шансове дойдоха в 88-та минута. Първо удар на Тахит Чонг бе спасен, а след това такъв на Пол Погба срещна горната греда.

На другата врата Де Хея спаси опасен удар на Грант. Последните минути бяха великолепни за гледане. В осемминутното продължение Юнайтед не създаде нищо опасно и оставя пореден разочароващ мач през сезона зад гърба си.