Отборът на България за девойки загуби с 1:3 от Португалия в дебютната си среща от европейските финали, на които сме домакини.

Срещата в Добрич се игра пред три хиляди зрители - бройка, която понякога е трудно достижима на мачове при мъжете в Първа лига. Честността изисква да се каже, че португалките спечелиха заслужено, но момичетата на Троян Радулов се бориха до последно. Попадението на Здравка Парапунова зарадва зрителите на стадион "Дружба" и принуди португалките да се бранят в началото на втората част.

Двубоят започна зле за нашите. В осмата минута вратарката Виктория Димова отби изстрел на Ана Албукерке, но Мария Алагоа притича и довкара топката - 1:0 за

португалките. Скоро след това Мария Неграо можеше да удвои резултата, но ударът й профуча покрай вратата. В 16-ата минута българките създадоха първата

опасност пред противниковата рамка. Димитра Иванова изскочи сама в наказателното поле, стреля към мрежата, но вратарката Адриана Роча улови.

В 22-ата минута напречната греда помогна на Димова и Португалия пропусна да направи 2:0. Седем минути по-късно обаче това се случи. В опита си да изчисти една топка Вивиане Бесет матира собствената си вратарка - 2:0 за сънародничките на Кристиано Роналдо. Това бяха най-силните минути на гостенките. В 32-ата Жасинто шутира в горната греда, която за втори път отърва българския отбор. В 43-ата минута Лара Пинтасилго направи пропуск с глава пред вратата на Димова.

Така се стигна до добавеното време, когато Здравка Парапунова вдигна трибуните на стадион "Дружба" на крака. Нашата състезателка "хвърли" балонно топката по посока на рамката на Адриана Роча. Последната обаче подцени ситуацията и резултатът беше намален - 1:2.

През второто полувреме българките натиснаха съперничките си и това доведе до няколко опасни разбърквания в наказателното поле на Португалия. От своя страна гостенките предприеха груба тактика и започнаха да ритат, където сварят, нашите момичета. Много балтии отнесе Димитра Иванова, на която португалският тим

обърна по-специално внимание. Активната игра на българките в атака сякаш приспа леко бдителността им в отбрана и при едно центриране отдясно на Милер топката кацна на горната греда на нашата врата.

В 77-ата минута отборът на Португалия направи разиграване пред наказателното поле, а последвалият шут на Неграо матира Димова - 3:1 за футболистките в червено.