Италия победи Нидерландия с 1:0 в Амстердам в среща от Лига А и Група 1 във футболната Лига на нациите.

Скаудрата се реваншира за изненадващото равенство срещу Босна и Херцеговина през миналата седмица и впечатли с много комбинативен, офанзивен и приятен за окото футбол.

След победата си над Полша, нидерландците този път бяха далеч по-пестеливи и неефективни, като не създадоха почти нищо пред вратата на Джиджи Донарума.

Така Италия завърза групата, като вече е с 4 точки на върха след два изиграни мача, а Нидерландия и Полша са с по 3.

Мачът на "Йохан Кройф Арена" започна с по-добри шансове пред Италия, като последователно Чиро Имобиле на два пъти и Николо Дзаниоло стреляха неточно.

Нидерландците оставяха твърде много пространства и Лоренцо Инсиние също имаше шанс, но не намери целта с фалцов удар след половин час игра.

Така се стигна до първата минута на добавеното време, когато Николо Барела разстреля вратаря от близо с удар с глава след центриране на Имобиле. Цялата атака бе по учебник.

През втората част удар на Инсиние бе спасен от Яспер Силесен, а за нидерландците значим пропуск направи новото попълнение на Манчестър Юнайтед Дони ван де Беек.

Въпреки че трябваше да бранят аванс, италианците продължиха да са по-опасния отбор най-вече на контраатаки. При една такава в края Мойс Кийн изпусна почти на празна врата, но в крайна сметка това не се оказа фатално. Успехът бе заслужен.