"Дунав" победи "Ботев" (Враца) с 3:1 в мач от втория кръг на Първа лига игран в Русе.

Двата тима изиграха интересен мач с множество голови ситуации пред двете врати, но в крайна сметка русенци успяха да надделеят над своя съперник, макар да не го надиграха.

Тимът на "Дунав" се възползва от две грешки на противниковия вратар, както и от нелепо отиграване на Даниел Гаджев довело до дузпа.

Гостите от Враца, както и преди седмица във Варна, изиграха добър мач, но загубиха след множеството си пропуски в атака и наивните грешки в отбрана.

Мачът започна с предпазливи 27 минути, но "Дунав" успя да открие след сериозна грешка на вратаря Николай Кръстев.

Младият страж не се намеси добре при извеждащ пас към Ахмедов, а нападателят успя да открадне топката и да вкара втория си гол от началото на сезона.

Само три минути по-късно русенци изпълниха корнер, а Даниел Гаджев направии нелепа дузпа. Опитният халф на гостите вероятно не виждаше летящата топка и я спря нескопосано с ръка.

Зад топката застана Божидар Васев, който удвои.

До края на първата част "Ботев" бе по-активният тим, но така и не успя да намали разликата, макар да имаше няколко нелоши възможности да го стори.

Врачани стартираха по-добре втората част и след още няколко пропуска успяха да стигнат до гол в 56-та минута.

Попадението отбеляза най-активният играч в зелено - Петър Атанасов с глава.

Малко по-късно Атанасов можеше да изравни с опасен далечен удар, но Антонов спаси.

Тъкмо когато играчите на "Ботев" се втурнаха да изравняват, дойде и решителния удар на "драконите.

Васев открадна топката в центъра на терена, тя стигна до Борислав Балджийски, който отправи слаб удар от неудобна позиция, но Кръстев не се намеси добре и топката влезе във вратата.

До края "Ботев" продължи да търси гол, но без успех. Най-чистото положение се откри пред Иван Колев, но Станислав Антонов спаси удара му.

В следващия кръг врачани посрещат "Левски", докато "Дунав" гостува на ЦСКА.