Неделният ден в италианската Серия "А" предложи много интересни двубои, които продължиха тенденцията за вълнуващ първи кръг в шампионата.

След съботните трудни победи на Милан и Интер, такива ден по-късно имаше за другите фаворити - Рома, Лацио и Фиорентина.

Тимът на Жозе Моуриньо направи много пропуски при гостуването си на Салернитана, но успя да триумфира с 1:0 след попадение на халфа Брайън Кристанте с далечен удар по земя в 33-ата минута. Дебют за отбора направи новата звезда Пауло Дибала, но той и Тами Ейбрахам не успяха да ознаменуват старта с попадения.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖИ ОТ МАЧОВЕТЕ >>>

Лацио победи с 2:1 Болоня на "Стадио Олимпико", въпреки безумна грешка на новия си вратар Луис Максимилиано (взет от Гранада), който бе изгонен още в шестата минута. Стражът излезе и докосна топката с ръка извън рамките на наказателното си поле.

Марко Арнаутович откри с точно изпълнена дузпа за гостите на Синиша Михайлович, но през второто полувреме "римските орли" обърнаха. Автогол си вкара Лоренцо де Силвестри след "асистенция" от вратаря, а 79-ата минута неукротимият Чиро Имобиле реализира победен гол.

Още по-голяма драма обаче имаше на "Артемио Франки", където Фиорентина победи новака Кремонезе с 3:2 след гол в 95-ата минута. Той се получи след опит за центриране на Роландо Мандрагора, при което стражът на гостите Андрей Раду опита да улови топката но влезе с нея във вратата.

По-рано в мача пък другият вратар Пиерлуиджи Гулини допусна попадение директно от ъглов удар.

В друг двубой от деня Специя взе домакинството си на Емполи с 1:0, а Петко Христов остана на резервната скамейка.