Дженаро Гатузо дебютира успешно с новия си отбор Валенсия, като тимът му победи с 1:0 новака Жирона в откриващия кръг на Ла Лига.

"Прилепите" триумфираха с гол на Карлос Солер от дузпа в продължението на първата част, а почти през цялото второ полувреме играха с човек по-малко заради директен червен картон на Ерай Кюмарт.

Звездата на шоуто обаче бе колоритният Дженаро, който всички го помнят като футболист с темперамента му и непримиримите действия срещу съперниците.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ РЕАКЦИЯТА МУ И РЕПОРТАЖИ ОТ МАЧОВЕТЕ >>>

През години Гатузо се доказа и като такъв треньор, като през последните години беше начело на Милан, Наполи и Фиорентина.

Сега започна ново предизвикателство в испанския елит и побърза да напомни за себе си. Още в дебюта си италианецът получи жълт картон за оспорване на съдийско решение, а освен това в хода на целия мач беше "вир вода" заради горещото време във Валенсия.