Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерин Тен Хаг потвърди, че защитникът Рафаел Варан няма да играе за клуба в оставащите мачове преди световното първенство в Катар.

Французинът получи тежка контузия по време на второто полувреме с мача с Челси, който завърши наравно 1:1 на "Стамфорд Бридж".

29-годишният бранител контузи десния си крак по време на единоборство с Пиер-Емерик Обамеянг. В секундите след това дори се разплака заради страха, че може да пропусне Мондиала.

Тен Хаг информира, че Варан, който направи не лошо партньорство с Лисандро Мартинес в центъра на защитата, пропуска следващите шест мача.

Нидерландецът не бе и категоричен дали футболистът му ще е възстановен за световното първенство. Контузията означава, че капитанът Хари Магуайър може да се върне в стартовия състав в опит да се реваншира за слабите си изяви в последните месеци.

Юнайтед в четвъртък домакинства на Шериф Тираспол, а преди почивката за Мондиала играе още с Уест Хям, Реал Сосиедад, Астън Вила на два пъти и Фулъм.