Ювентус постигна много важен успех с 2:1 при гостуването си Рома в среща от последния 19-и кръг на първия полусезон в Серия "А".

Така "бианконерите" отново са лидери в класирането при разполовяването на шампионата, а победата е четвърта поредна. За първи път от 2014-а те успяха да бият Рома като гост след пет поредни неуспешни опита.

Юве вкара двете си попадения в откриващите 10 минути, а техни автори бяха Мерих Демирал и Кристиано Роналдо от дузпа. Рома върна едно попадение в средата на втората част чрез дузпа на Диего Пероти, но направи пропуски, които обрекоха тима на втора поредна домакинска загуба.

Отборът на Маурисио Сари се възползва от грешната стъпка на Интер срещу Аталанта и вече има 48 точки - на две пред основния конкурент за титлата. Рома вече е пети с 35 пункта, колкото има и четвъртия Аталанта.

Сари реши да остави Матайс Де Лихт и Гонсало Игуаин на пейката и това се оказа добро решение. Друг централен защитник в лицето на Демирал откри резултата още в третата минута след центриране от фаул на Пауло Дибала. Крис Смолинг има директна вина за попадението, тъй като не успя да отклони чисто топката на втория етаж.

Още в десетата минута Юве вече имаше два гола аванс, след като получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Жордан Верету срещу Дибала. Бе логично отново Кристиано Роналдо да се наеме с изпълнението и головата му форма продължи с точен удар - 2:0.

В 18-ата минута Рома изпусна чрез Лоренцо Пелегрини, който пропиля много добър шанс. Малко след това събитията за тях се влошиха още повече, тъй като младият суперталант Николас Заниоло се контузи тежко и трябваше да напусне принудително като бе заменен от Ченгиз Юндер.

Втората част започна с атаки за Рома, но домакините нямаха шанс за гол, като пред вратата на гостите неточни бяха Джеко и Юндер. В тези минути гостите основно се защитаваха и трудно минаваха центъра на терена.

Малко след един час игра Един Джеко прати топката в гредата, след което последва и удар с глава на Юндер, който бе блокиран с ръка от Алекс Сандро.

В 67-ата минута Рома получи на свой ред правото да изпълни дузпа след нескопосана игра с ръка на Блейз Матюиди в наказателното поле и точна намеса от ВАР. Диего Пероти изпълни точно наказателни удар и намали на 1:2.

В 78-ата минута Роналдо изведе резервата Игуаин и той бе точен, но попадението правилно бе отменено заради засада.

В края Рома осъществи свиреп натиск в търсене на равенството, но Лоренцо Пелегрини направи непростим пропуск.