Италианският гранд Ювентус постигна едва втората си победа в шестия кръг на Серия "А".

"Бианконерите" надвиха Сампдория с 3:2 у дома, като вече събраха осем точки, които временно им отреждат девето място в класирането.

Ювентус отново не изигра най-унедителния си мач, но радостната новина е, че подобна на мача срещу Специя преди дни, торинци се добраха до трите точки.

Наистина ужасяващ старт на сезона за Юве, който дори и в двете си измъчени победи с 3:2, бе далеч от нужната класа, която отговаря на качествата на играчите в "чернобелите" екипи.

Днес звездата на тима Пауло Дибала откри резултата в 10-ата минута с отлично насочен удар от границата на наказателното поле. Малко по-късно обаче аржентинецът трябваше да напусне с травма, а докато излизаше от терена той не успя да сдържи сълзите си.

В самия край на полувремето Юве получи дузпа, която централният бранител Леонардо Бонучи реализира, като при 2:0 излглеждаше, че най-накрая "бианконерите" ще могат да имат малко по-спокоен мача.

Нищо подобно, защото още в следващата атака Сампдория стигна до корнер, след който Мая Йошида с глава върна интригата в мача.

В началото на втората част безумни действия в отбраната на Сампдория доведоха до трети гол за Ювентус, дело на Мануел Локатели. Първи за него с екипа на "бианконерите".

Но това не бе всичко в мача, защото Юве не успя да затвори срещата, а десет минути преди края допусна втори гол, дело на Кандрева.

Така в самия край "бинаконерите" трябваше да треперят за успеха, но все пак съумяха да грабнат трите точки.