Шотландският шампион Рейнджърс записа изразителна победа, отнасяйки с 6:1 на Мъдъруел. С този успех “сините” се откъснаха на четири точки от втория Селтик след 12 изиграни кръга, като имат в актива си 27 точки, а големия им градски съперник е с 23.

Главно действащо лице в срещата бе замбийският нападател на гостите Фешън Сакала, който заби хеттрик. Той е вторият футболист от африканската страна, който привлича към себе си вниманието на фенове и специалисти, след като Патсон Дака от Лестър също показа превъзходна форма в последните мачове на отбора си.

Сакала се разписа в продължението на първото полувреме за 2:1, след като капитанът Джеймс Таверние бе изравнил в 43-ата. Рейнджърс изоставаха точно половин час - Мугаби от домакините бе открил резултата след 13 минути футбол.

Замбиецът направи 3:1 в 63-ата минута, Алвин Камара увеличи на 4:1 в 75-ата, а Сакала оформи своя хеттрик в 86-ата. Последният гол, с който “сините” оформиха крайния резултат, падна в продължението и бе дело на Кемар Рууфи за 6:1.

24-годишният африканец пристигна в Глазгоу от белгийския Остенде, при това със свободен трансфер.