Рома и неговият наставник Жозе Моуриньо ще имат допълнителна мотивация да победят Лудогорец в идния четвъртък в сблъсъка между двата тима от Лига Европа в Разград.

"Римските вълци" претърпяха първата си загуба през сезона след тежко 0:4 при гостуването си на Удинезе на "Дачия Арена" в петия кръг.

Възпитаниците на португалския наставник изиграха много слаб мач с индивидуални грешки в отбрана и нулева ефективност на звездите в атака Пауло Дибала, Тами Ейбрахам и новото попълнение Андреа Белоти.

ВИЖТЕ РЕАКЦИИТЕ НА ЖОЗЕ В УДИНЕ>>>

Дестини Удоджи откри още в петата минута, а другите три гола за домакините паднаха през второто полувреме, като бяха дело на Лазар Самарджич, Роберто Перейра и Санди Ловрич.

Първите два гола паднаха след груби индивидуални грешки на играчи на "вълците" - първо от бранителя Рик Карсдорп и после от вратаря Руй Патрисио.

Така хората на Моуриньо ще излязат на "на кръв" в Разград за да се извинят подобаващо на феновете си.

Победата е трета поредна за впечатляващия Удинезе, който вече е трети в класирането с десет точки. Рома е пети със същия актив и по-лоша голова разлика.