Българският представител в американската футболна Мейджър лига Филип Кръстев записа паметен дебют за новия си клуб ФК Лос Анджелис.

Бившият играч на "Левски" счупи клубния рекорд за най-бърз дебютен гол, като се разписа само 8 минути, след като се появи в игра. Това се случи при убедителната победа с 4:0 срещу Солт Лейк, с която тимът на българина се класира за 1/4-финалите на Купата на Лигите.

Кръстев записа първи минути в американския футбол, след като се появи в игра в 76-ата, заменяйки Денис Буанга, който отбеляза първите две попадения в срещата. Националът ни не се нуждаеше от много време на терена и в 84-ата минута отбеляза първия си гол с екипа на ФК Лос Анджелис.

Халфът получи извеждащо подаване и през защитник прати топката в мрежата (виж във видеото).

Следващ съперник на ФК Лос Анджелис ще бъде мексиканският Монтерей, който елиминира на осминафиналите Тигрес след успех с 1:0. Срещата ще е на 12 август.

И нещо любопитно - тимът на Кръстев е в друг поток от клуба на Лео Меси - Интер Маями. Което означава, че може да има зрелищен финал, а българинът да има шанс да блесне срещу суперзвездата на световния футбол.