Отборът на Рома сътвори най-голямата сензация в тазгодишното издание на Шампионската лига, елиминирайки на четвъртфиналите един от фаворитите за трофея Барселона. Въпреки поражението с 1:4 в първия мач, на своя Олимпико играчите на Еузебио Ди Франческо изиграха невероятен мач и победиха своя съперник с 3:0 и така, благодарение на гола на чужд терен, се класираха за полуфиналите. Срещата започна по мечтания начин за „вълците“, които откриха резултата още в 6-ата минута. Точен бе голмайсторът на тима Един Джеко, който се разписа след асистенция на капитана Даниеле Де Роси. Именно лидерът на римляните пък вкара второто попадение за Рома в 58-ата минута, реализирайки от дузпа. Този гол даде допълнителен импулс в играта на „джалоросите“, които повярваха, че обратът е възможен. С подкрепатана 60 000 зрители по трибуните в 82-ата минута немислимото стана факт, след като Костас Манолас засече с глава центриране от корнер на резервата Ченгиз Юндер, с което буквално взриви Олимпико. До края Рома успя да удържи резултата и така да се класира сред най-добрите четири в турнира. От своя страна считаният за основен фаворит тимна Барселона изигра много безличен и така за трета поредна година каталунците няма да играят на полуфиналите. За тази фаза се класира съставът на Ливърпул, който записа нова победа над Манчестър Сити – този път с 2:1 и така с общ резултат от 5:1, мърсисайдци продължават напред. Габриел Жезус откри резултата на Етихад още във втората минута, но след почивката „червените“ осъществиха пълен обрат след попадения на Мохамед Салах и Роберто Фирмино, съответно в 56-ата и 77-ата минути. През първата част домакините имаха сериозни претенции към главния арбитър на срещата – Антонио Матеу Лаос. Освен че отмени гол на Лерой Сане, испанецът подмина и няколко положения, в които домакините имаха сериозни основания да претендират за дузпа. В крайна сметка протестите на „гражданите“ приключиха с отстраняването на мениджъра им Пеп Гуардиола от резервната скамейка. /БГНЕС