Храбрият и изключително симпатичен клуб на Атлетик (Билбао) спокойно може да вземе награда за карък на уикенда.

Причината е, че баските изпуснаха цели три дузпи само в рамките на 30 игрови минути, а след това загубиха и мача именно с наказателен удар, при това в 99-ата минута.

Ужасяващ следобед за Атлетик в Жирона, където местният тим и участник в Шампионска лига победи с 2:1 в един изключително драматичен мач, белязан от уникален сценарий.

Първият ключов миг от тази драма бе в 28-ата минута, когато ВАР отсъди дузпа за госите, но вратарят Пауло Гасанига спаси ударът на Алекс Беренгер.

До почивката двата тима си размениха по гол - 1:1, а истинският кошмар за гостите бе през втората част.

В 53-ата минута ВАР отново се намеси и отсъди дузпа, която Иняки Уилямс изтърва - отново вратарят Гасанига бе герой.

Но това не бе всичко, защото ВАР сигнализира, че при спасяването си вратарят е стъпил пред голлинията, заради което наказателният удар бе повторен, но този път с друг изпълнител в лицето на Андер Ерера.

Снимка: Getty images

И това не помогна на Атлетик, защото и третият удар бе отразен от Пауло Гасанига, а за да е кошмарът пълен, Жирона от своя страна спечели мача с гол в 99-ата минута, дошъл именно от дузпа.

Така Жирона само в рамките на няколко дни бе сцена на нова драма свързана с дузпи, защото в сряда вечер в Шампионска лига местният тим загуби от Фейенорд в мач, който бе белязан от два автогола и две изпуснати дузпи.

За четири дни на този стадион бяха изпълнени шест наказателни удара, като пет от тях бяха спасени от вратарите (4 от Гасанига), а само един се превърна в гол, но гол донесъл успех за Жирона.