Феновете на испанския футбол видяха един от най-странните мачове в съботния ден, когато Селта победи Лас Палмас като гост с 1:0.

В резултатa няма нищо учудващо, а в самия развой на срещата.

Гостите от Виго поведоха в 28-ата минута с гол на Борха Иглесиас, а в началото на второто полувреме съдията на срещата Адриан Кордеро Вега буквално я опропасти.

Той даде два бързи жълти картона на полузащитника на Селта Илаикс Мориба за странни нарушения. При първото противников играч се блъсна в него, а при второто юношата на Барселона изрита топката и инерцията го прати в краката на опонент.

И двата картона бяха незаслужени, а ситуацията ядоса капитанът на галисийци Яго Аспас. След няколко оспорвания и два жълти картона Яспас също беше изгонен с два жълти картона, въпреки че като капитан той има право да говори с рефера.

Така в рамките на минути Селта получи два червени картона и остана с 9 души от 56-ата минуа до края. Въпреки това Лас Палмас изненадващо не успя да отбележи поне изравнителен гол до края.

Много фенове в социалните мрежи заподозряха, че тази атака на рефера Кордеро Вега към Селта не е случайна. Причината е, че следващият мач на галисийци е домакинство на Реал Мадрид, в което те ще са без двама от най-важните си играчи.

Темата със съдийската подкрепа към Реал и Барселона продължава да е много чувствителна в Испания, а поводите за такива спорове има във всеки сезон.